Najczęściej zadawane pytania
Finanse
Tak. Po przepracowanym tygodniu można wnioskować o zaliczkę wypłacaną na konto bankowe
Nasi klienci partycypują w kosztach dojazdu z zakwaterowania do miejsca pracy i z powrotem. Jeśli chodzi o zwrot kosztów podróży z Polski do Niemiec, Francji czy Belgii, zależy to od oferowanych warunków zatrudnienia. Na niektórych kontraktach klienci wypłacają dodatkowe premie, aby zrekompensować koszty dojazdu do kraju docelowego, zaś na innych kandydat sam ponosi ten koszt. Twój rekruter zawsze udzieli Ci szczegółowych informacji na temat kosztów, jakie trzeba ponieść na początku kontraktu.
Niestety nie. Koszt ten kandydat ponosi samodzielnie. Pracodawca może zwrócić środki za zakup biletu lub partycypować w jego koszcie, jeśli ustalono tak w warunkach zatrudnienia przed wyjazdem na kontrakt.
Składki i podatki odprowadzane są zwykle na terenie Polski (chyba, że podpisujesz inny rodzaj umowy lub współpracujesz w ramach działalności gospodarczej zarejestrowanej za granicą), nie ma podwójnego opodatkowania.
Wynagrodzenia są wypłacane przez pracodawców/zleceniodawców co do zasady nie później niż 20 – ego dnia następnego miesiąca.
Niektóre kontrakty przewidują dodatki do wynagrodzenia, które przysługują m.in. za przepracowanie całego sezonu na kontrakcie, za pełnienie funkcji tłumacza na kontrakcie, za pełnienie funkcji kierowcy, za wyjazd na kontrakt w trybie z dnia na dzień. Wszystko zależy od konkretnych ustaleń z pracodawcą/zleceniodawcą.
Tak, w trakcie współpracy istnieje możliwość wnioskowania o podwyższenie stawki godzinowej. Każda prośba jest rozpatrywana indywidualnie.
Nie, wynagrodzenie wypłacane jest zawsze na konto bankowe, to samo tyczy się zaliczek.
Tak. Zawsze prosimy naszych kandydatów, aby posiadali konto w walucie PLN i EUR
Wynagrodzenie otrzymujesz od swojego pracodawcy/zleceniodawcy w €. W przypadku niektórych kontraktów część wynagrodzenia wypłacana jest w PLN.
Wypłaty są realizowane raz w miesiącu, zazwyczaj do 20 – ego dnia każdego następnego miesiąca. W przypadku pilnej potrzeby można pobrać zaliczkę
Tak, istnieje możliwość wnioskowania o zaliczkę. Pierwsza możliwa po przepracowanym pełnym tygodniu i dosłaniu karty godzinowej, każda kolejna jest rozpatrywana indywidualnie. Prośby o zaliczkę należy składać w formie sms do Opiekuna.
Wszelkie wątpliwości należy zgłosić do Opiekuna. Rozwiążemy je bezzwłocznie.
Wynagrodzenie będzie rozliczane zazwyczaj w oparciu o podpisane karty godzinowe odsyłane przez Ciebie co tydzień do Opiekuna za pośrednictwem e-mail, mms, WhatsApp, etc., najpóźniej do poniedziałku, po zakończonym tygodniu pracy
Obowiązuje miesięczny okres rozliczeniowy.
Tak, można.
FORMALNOŚCI
Rodzaj umowy, warunki zatrudnienia oraz kontynuowanie współpracy zależą od pracodawcy/zleceniodawcy. Jeśli wyrazisz chęć na stałą współpracę, Agencja będzie Ci składać propozycje wyjazdów na różne kontrakty tak, abyś miał ciągłość zatrudnienia.
Jeśli będziesz chciała/chciał zrezygnować z kontraktu, co do zasady obowiązuje Cię 2-tygodniowy okres wypowiedzenia.
Ilość godzin pracy zależy od konkretnej oferty i warunków zatrudnienia na danym kontrakcie. Rekruter zawsze informuje o planowanej ilości godzin pracy na etapie rekrutacji.
To zależy od kontraktu. Nasi klienci oferują kontrakty kilkutygodniowe do całorocznych. O długości trwania kontraktu zawsze zostaniesz poinformowany przez rekrutera na etapie rekrutacji. Jeśli szukasz stałej współpracy – po zakończeniu Twojego kontraktu zawsze zaproponujemy Ci przejazd na nowy kontrakt.
Tak, jeśli kontrakt na to pozwala. Zazwyczaj jest możliwość wypracowania nadgodzin.
Dokumenty możesz podpisać stacjonarnie w jednym z naszych biur: Skontaktuj się lub poprzez e-mail i odesłanie nam oryginałów przed rozpoczęciem kontraktu
Każdej osobie, która zgłosi chęć dalszej współpracy, proponujemy przejazdy na nowe kontrakty.
W większości kontraktów są to umowy z pracodawcami zagranicznymi, ale „na polskich warunkach”. W zależności od kontraktu nasi klienci oferują: umowę o pracę, umowę zlecenie, współpracę w ramach własnej działalności gospodarczej zarejestrowanej w Polsce lub za granicą (m.in. „Gewerba”).
Przeważnie jest taka możliwość. Ilość godzin zależny od proponowanych warunków zatrudnienia oraz rodzaju kontraktu, na który wyjeżdżasz. O ilości godzin pracy zawsze poinformuje Cię rekruter podczas przedstawiania oferty.
Tak, jeśli kontrakt na to pozwala. Zazwyczaj jest możliwość wypracowania nadgodzin w soboty, a czasem również w niedziele. Rekruter poinformuje o planowanej ilości dni i godzin pracy na etapie rekrutacji.
To zależy od proponowanych warunków zatrudnienia oraz kontraktu, na który wyjeżdżasz. Większość aktualnych ogłoszeń nie ma w ofercie płatnych urlopów
W naszej ofercie na ten moment nie ma takich kontraktów, ale zachęcamy do regularnego kontaktowania się z naszymi rekruterami.
Jeśli masz lub chcesz założyć „Gewerbe” to jak najbardziej jest możliwość, aby nawiązać z nami współpracę.
Polecamy profesjonalne firmy, które pomagają ogarnąć wszystkie formalności – rejestrację działalności gospodarczej oraz prowadzenie księgowości.
Nie mamy w ofercie kontraktów dla opiekunek osób starszych i/lub pielęgniarek. Jeśli zaś Twoje pytanie tyczy się pracy zmianowej, to bardzo rzadko zdarza się taka praca. Jeśli jednak przedstawiona oferta będzie dotyczyła takiego rodzaju zatrudnienia – zawsze zostaniesz o tym poinformowany na etapie rekrutacji.
W przypadku większości form współpracy umowa jest przedłużana automatycznie, do końca trwania kontraktu. Chęć wcześniejszego zakończenia realizacji kontraktu powinna być zgłaszana z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
Nie, na większości kontraktów obowiązuje Cię zakaz konkurencji. Jako Agencja wspieramy na każdym etapie Twoją współpracę z kontrahentem, dlatego masz pewność prawidłowego rozliczenia, wsparcia Opiekuna i możliwości interwencji w przypadku napotkania wszelkich trudności.
Tak, na każdej bezrobotnej osobie, która podejmuje pracę, ciąży obowiązek zgłoszenia tego faktu do Urzędu Pracy, w którym to dana osoba jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna.
Pomagamy w organizacji transportu do miejsca pracy. Na wszelkie pytania odpowie rekruter na etapie ustalania szczegółów wyjazdu.
Godzina dojazdu jest ustalana indywidualna z rekruterem, ale polecamy, aby dojechać najpóźniej do godziny 18.00 w dniu poprzedzającym rozpoczęcie pracy, aby uniknąć problemów z dostaniem się do zakwaterowania. Rekruter podaje adres zakwaterowania oraz numer do osoby kontaktowej. W przypadku dojazdu w późnych godzinach, które wcześniej nie były uzgodnione, należy wcześniej poinformować Opiekuna.
Staraj się unikać nieprzychodzenia do pracy, bo może to doprowadzić do zerwania współpracy między Tobą w pracodawcą/zleceniodawcą
Ponieważ klient dopasowuje ilość godzin do warunków pracy, ilości materiałów i innych czynników, które tylko on jest w stanie określić.
Koniecznie zgłoś to swojemu Opiekunowi. Jeśli kontrakt się zakończył – zgłoś się do naszego Działu Obsługi Klienta (link DOK). Zajmiemy się Twoją sprawą bezzwłocznie.
Nasi konsultanci z Działu Obsługi Klienta są do Twojej dyspozycji podczas podpisywania umów, również podczas odpraw on-line. Zawsze przeprowadzamy każdego Kandydata przez cały proces odprawy, tłumacząc po kolei wszystkie dokumenty. Po podpisaniu dokumentów również masz możliwość kontaktu z konsultantami i dopytywania o rzeczy, które budzą Twoje wątpliwości.
Niestety nie ma takiej możliwości. Polskie prawo wymaga od nas tego, aby większość dokumentów była podpisywana przez kandydatów własnoręcznie. Jeśli nasz Dział Obsługi Klienta znajduje się zbyt daleko od Twojego miejsca zamieszkania, możesz zgłosić rekruterowi chęć podpisania dokumentów mailowo. Wówczas otrzymasz je na maila, wydrukujesz, podpiszesz i odeślesz na wskazany przez nas adres przed wyjazdem na kontrakt.
To zależy od ustaleń z pracodawcą/zleceniodawcą. Zawsze staramy się, aby ułatwiać naszym kandydatom zjazdy do kraju.
Same umowy pomiędzy naszym kandydatem a klientem składają się z kilku stron, ale niestety musicie też podpisać dokumenty, które wymagane są przez polskie urzędy, przez co może się wydawać, że całość jest bardzo obszerna. Zawsze staramy się, aby skrócić ilość czasu odprawy jak i ilości stron do minimum. Jeśli ktoś ponownie wyjeżdża za naszym pośrednictwem na kontrakt to przeważnie dostaje mniej kartek do podpisu 🙂
Ponieważ część dokumentów przesyłana jest do urzędów i innych instytucji. Jeśli na przykład na jednej kartce będzie wydrukowany dokument dla ZUS, a na odwrocie będzie dokument dla klienta, to nie będziemy w stanie tych dokumentów rozdzielić.
ZAKWATEROWANIE
To zależy od kontraktu, na jaki aplikujesz. Niektóre kontrakty mają w ofercie darmowe zakwaterowanie, inne – zakwaterowanie częściowo dofinansowywane przez pracodawcę. Informacje o koszcie zakwaterowania uzyskasz przed wyjazdem na kontrakt.
Zakwaterowania znajdują się jak najbliżej miejsca pracy, zazwyczaj w promieniu około 20-30 km. Niekiedy zdarza się, że zakwaterowanie znajduje się nieco dalej.
W zależności od kontraktu, zakwaterowanie może być bezpłatne lub dofinansowywane przez pracodawcę/zleceniodawcę. O ewentualnych kosztach rekruter zawsze poinformuje Cię podczas przedstawiania oferty.
Zakwaterowania mają miejsce w pensjonatach i mieszkaniach. Dbamy o to, aby każde oferowane przez pracodawcę/zleceniodawcę zakwaterowanie było wyposażone w kuchnię i podstawowe naczynia do gotowania, łazienkę, pralkę oraz miało dostęp do Internetu.
Jeśli dokonasz zniszczeń w miejscu zakwaterowania, najprawdopodobniej zostaniesz obciążony kosztem naprawy/wymiany sprzętu lub nie zostanie Ci zwrócona kaucja (w zależności od ustalonych wcześniej warunków zakwaterowania).
UBEZPIECZENIE
Tak, każda osoba, która zawarła umowę o pracę/umowę zlecenie lub prowadzi działalność gospodarczą, podlega ubezpieczeniu.
Tak, w przypadku wyrażenia takiej chęci, każdej osobie kierowanej do pracy za granicę przedstawiana zostaje oferta dodatkowego ubezpieczenia obejmująca NNW i koszty leczenia za granicą.
Nie jest obowiązkowa, ale warto ją sobie wyrobić przed wyjazdem.
Współpracując w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej ma się aktywne ubezpieczenie zdrowotne, pod warunkiem opłacania składek. Jeśli chcesz, aby objąć nim Twoją rodzinę – należy ich do tego ubezpieczenia zgłosić.
Pracodawca/zleceniodawca może wymagać dodatkowego ubezpieczenia (NNW, pokrycia kosztów leczenia za granicą, OC). Jest możliwość wykupienia dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach. Można również przedłożyć własną polisę z określonym zakresem ubezpieczenia.
KONTAKT Z OPIEKUNEM
Tak. Opiekun kontraktu jest dostępny pod telefonem oraz mailem podczas całego okresu współpracy.
Opiekun przebywa w Polsce, ale jest w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z kandydatami oraz osobami wyznaczonymi do kontaktu ze strony pracodawcy/zleceniodawcy.
Opiekunowie pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 i w tym czasie są do Waszej dyspozycji pod telefonem i e-mail. Po godzinach pracy i w weekendy kontaktujecie się z Opiekunami wyłącznie w nagłych wypadkach.
INNE
Znajomość języka nie zawsze jest wymagana. Na kontrakty wyjeżdżają grupy, w których co najmniej jedna osoba zna język obcy wymagany do komunikacji z pracodawcą/zleceniodawcą. Często istnieje również możliwości komunikacji w języku angielskim lub poprzez translator.
Oferujemy pracę dla osób z polskim obywatelstwem. Współpracę mogą podjąć również wszystkie osoby posiadające obywatelstwo jednego z państw Unii Europejskiej/EOG.
Oferujemy pracę tylko dla osób pełnoletnich.
Na niektórych kontraktach jest możliwość wypożyczenia/korzystania z samochodu służbowego.
To zależy od kontraktu oraz proponowanych warunków zatrudnienia, ale zawsze zachęcamy do zabrania ze sobą własnych, podręcznych narzędzi. Rekruter poinformuje Cię o ewentualnym wymogu posiadania narzędzi na etapie rekrutacji.
Zdarza się, że nasi klienci wymagają znajomości języka obcego, lub potwierdzenia, że jest się w trakcie odbywania kursu. W ramach szkolenia językowego oferowanego przez firmę zewnętrzną otrzymujesz dostęp do platformy online, która daje możliwość samodzielnej nauki języka, dzięki czemu przed wyjazdem jesteś w stanie podszkolić swoją znajomość języka obcego wymaganego na kontrakcie. Klienci Agencji akceptują również certyfikaty odbycia kursów/szkoleń językowych, dyplomy ukończenia studiów wyższych i inne potwierdzenia znajomości wymaganego języka obcego.
Na kontrakcie oraz w miejscu zakwaterowania zakazane jest spożywanie alkoholu.
Czasami rekruterom trudno jest zweryfikować jakie dokładnie kandydat ma doświadczenie zawodowe, dlatego zawsze prosimy, aby kandydaci rzetelnie opowiedzieli nam o swoim doświadczeniu zawodowym na etapie rekrutacji. Jeśli po rozpoczęciu pracy okaże się, że kandydat ma mniejsze doświadczenie niż deklarował, może to skutkować rozwiązaniem umowy przez pracodawcę/zleceniodawcę.
Ponieważ na niektórych kontraktach wymagana jest znajomość języka obcego. Weryfikujemy znajomość języka również dlatego, że osoba, która dobrze zna wymagany język obcy ma oferowaną wyższą stawkę godzinową.